עיצוב המוצר

המטרה שלי בעיצוב מוצר היא "להכתים את החלל' בנקודה עיצובית "שתעשה את החלל', להקפיץ את האווירה עם פריט אחד בודד, בדיוק כמו סיכה על שמלת צילינדר שחורה.

עיצובי מוצר בקונספט 'wabi-sabi'

Wabi-Sabi הוא כל מה שלא מלוטש, לא נולד בייצור המוני של היום, לא התרבות רווית טכנולוגיה. זה בשוקי פשפשים, לא קניונים; עץ עבות, לא ריצוף גרניט פורצלן. היא חוגגת סדקי סדקים ורקב וריבוי סימנים אחרים שהזמן ומזג אוויר הקפידו להשאיר מאחור. Wabi-Sabi הוא לראות את היופי הייחודי במשהו קדום, אשר נראה תשוש ויש לו אופי. Wabi-Sabi מזכיר לנו שכולנו בני חלוף על פני כדור הארץ, כי זה גופנו, כמו גם העולם החומרי הסובב אותנו, נמצאים בתהליך של החזרה לטבע. מחזורי הטבע של צמיחה, ריקבון, ושחיקה מגולמים ומקושקשים בקצוות העץ, בחלוד ובכתמים הכבדים. באמצעות Wabi-Sabi אני לומד לאמץ הן את התהילה והן את התוגה של סימנים אלה בחלוף הזמן. טקסטורות קשוחות, מוצרי עיבוד מינימלי, חומרים טבעיים, גוונים עדינים הם כל Wabi-Sabi.

קחו למשל את הסצינה המעופשת-שמנונית שמתמשכת סביב קערת עץ עתיקה, את התעלומה מאחורי גביע מוכתם. פטינה זו שואבת אותנו עם כוח, שהברק של החדש לא יצליח לעולם. הגעגועים האוניברסליים שלנו לחוכמה וכנות עבור ההיסטוריה המשותפת באים לידי ביטוי בדברים האלה. המאפיינים הבולטים בעבודה על הפריטים בסטודיו הם אבולוציה ואדפטציה. ההשראה מגיעה מחומרים שיעודם היה לרוב 'נמוך' מהכבוד ותשומת הלב שהם מקבלים תחת הידיים שלנו. מטרת הפריטים הינה להכתים את החלל בנקודה עיצובית ''שתעשה את החלל', להקפיץ את האווירה עם פריט אחד בודד, בדיוק כמו סיכה על שמלת צילינדר שחורה.


לחץ על התמונה להגדלה ודפדף