עיצוב פנים – לעצב עם השריטה

10 טריקים שמעצבים משתמשים בהם

(למאמר כפי שפורסם בעיתון א-לה כפר לחץ כאן)

החגים בפתח ואצלי מיד יש רצון לחדש, לשנות ולעצב משהו חדש… משהו סתווי כזה, מרענן.

אז לכבוד החג החלטתי לרכז כמה טריקים שבהחלט יעזרו לעיצוב ושינוי של החללים בבית לטובת האווירה המרעננת של כניסת החגים ושינוי העונה.

  1. עיצובי המוצר, הריהוט, המנורות וכדומה בסטודיו שלי מושפעים הרבה מגישת ה-wabi-sabi. גישה זו מגיעה מהתרבות היפנית ומתאפיינת בעיקר בכך שהיא מאפשרת לפרטי הריהוט או ה-accessories בבית להביע את האופי ההיסטורי שלהם, את העבר, השריטות, הכתמים וכן הלאה. לכן אני ממליץ לעצב את הבית בפריטים שאינם מושלמים, פריטים שמשדרים 'אופי'. אלו הפריטים שבסופו של דבר יחממו לכם את הלב ויקנו את האווירה הביתית.
  2. לפעמים יש בבית קיר או עמוד ש'מפריע' לעיצוב או לדרך בה אנחנו רוצים לראות את החלל. אז במקום לחשוב על עמוד כזה כמפריע, אפשר בהחלט לתת לו כבוד ולהעצים אותו באופן כזה שבמקום 'להפריע' לחלל הוא יעצים אותו.
  3. 'התפאורה קובעת את האווירה'. אחד הטריקים שאני אוהב להשתמש בהם (ולא רק אני) הוא לערבב בין פריטים חדשים לישנים יותר. גם ערבוב בין פריטים ו- accessories זולים ליקרים יגרום לעיצוב מרהיב ומעניין.
  4. עיצוב חלל לא מחייב את שינוי החלל כולו. אפשר בהחלט לקחת סצינה מהחלל ולשנות רק אותה. למשל, שולחן סלון ישן. ניתן להחליף לו את הרגליים לקצרות או אחרות (באיקאה תמצאו רגליים מצויינות), להוסיף לו זכוכית עליונה (חשוב שתהיה 8 מ"מ מחוסמת) וכבר יש שינוי בחלל.
  5. טריק נוסף שהופך חלל למעניין הוא הכנסת פריט/ים שעוצבו במקור לחלל מסויים, אך עברו לחלל אחר. לדוגמה, כורסת טלוויזה בחדר שינה בצבע מקפיץ, או פריט שנועד לחוץ נכנס הביתה. אני מאוד נהנה לראות טלוויזה במרפסת החיצונית… יש לזה קטע מבחינתי. פעם, מי היה חושב על טלוויזיה במרפסת?
  6. הרבה פעמים אני רואה חללים קטנים מאוד עמוסים. חשוב 'לשחרר' ולזרוק או להזיז מה שלא מתאים. ההעדפה האישית שלי בחלל קטן הוא לשים פריט אחד דומיננטי ש'יקפיץ' את החלל כולו. זה יכול להיות בשונות הצורתית שלו או בגוון יוצא דופן.
  7. טיול בשוק הפשפשים יעשה נפלאות גם לעיניים וגם לחללי הבית שלכם. מבחינתי שוק הפשפשים הוא הזדמנות לממש חלום. למצוא רהיט ישן ולהחזיר אותו לחיים זה חלום, לתת לו את האינטרפטציה העיצובית שלכם זו לחלוטין אומנות. אז, סעו לחיפה או ליפו, הביאו פריט אחד או שלושה ותתחילו לחלום. זה פשוט, זול ויתן לכם תחושה מופלאה!
  8. בשנת 2001 פתחתי את העסק השני שלי, סטודיו לעיצוב שמלות כלה וערב. חיפשתי השראה לעיצוב המקום שניתנו בו שירותים נוספים הקשורים לעולם היופי ולכל אחד האופי שלו. ההשראה באה מהתרבות היפנית אשר מחולקת לתת תרבויות, כשלכל תת תרבות גינונים שונים אשר יחד מתחברים למדינת יפן. תנו אמירה עיצובית אחרת לכל חלל בבית, אשר בסופו של דבר יתחברו ל'תרבות' אחת אקלקטית.
  9. אחד הכלים החזקים ליצירת הרמוניה הוא צבעים. לא סתם צבעים, בואו נקרא להם 'צבעי העונה'. בדיוק כמו פירות העונה ובגדי העונה, כך גם עם צבע. הכניסו לבית צבע סתווי בריפודים, באגרטלים, מסגרות לתמונות (רצוי משפחתיות), והחלל יקבל תפאורה עיצובית מרעננת.
  10. החלק המאתגר ביותר למעצב הוא יצירת אווירה. אז מה עושים? מחפשים בגוגל תמונות מתוך סרטים בסגנון העיצובי שאנחנו רוצים עבורנו. כפרי, הייטקיסטי, בטעם של פעם (מערבונים), ומוסיפים מחקר קטן על עיצוב התאורה. התאורה עושה את כל הקסם. מבטיח שתגיעו לתוצאות מדהימות.

עיצוב מקורי בר השגה זה אפשרי!

בהצלחה!

השארת תגובה